Město dopravní omezení fatálně podcenilo

10.07.2018
Ilustrační foto
V předvečer zahájení rekonstrukce první etapy Budějovické ulice jsem přemýšlel nad tím, jak se budu já a všichni další obyvatelé Tábora v následujících týdnech a měsících po městě pohybovat autem. Měl jsem za to, že díky existenci mostu z Blanického předměstí k nádraží by to nemusel být úplný kolaps. „Ještě, že se ho podařilo i přes odpor starosty Fišera postavit,“ říkal jsem si.

Že bude rekonstrukce Budějovické náročná a přinese dopravní problémy, to jsme čekali všichni. Nechtěl jsem kvůli tomu vedení města lacině kritizovat. Rekonstrukce je víc než nutná a voláme po ní všichni už dlouho. Rozdělení etap se také zdálo poměrně logické a v Novinách táborské radnice jsem byl ujišťován, že je vše perfektně promyšleno a připraveno. O to víc jsem zůstal v šoku v pondělí ráno, když jsem vyjížděl z Tábora za prací do Prahy. Kvůli uzavírce mostu v Košíně jsem musel zvolit cestu po mostu přes Jordán kolem Čekanic a nevěřícně pozoroval silničáře, kteří dokončovali směrem k dálnici dopravní omezení. Kombinace těchto tří uzavírek uvrhla polovinu města do dopravní pasti.

Je pro mě naprosto nepochopitelné, jak mohlo u tak dlouho plánované akce dojít k tak fatálnímu podcenění koordinace s dalšími uzavírkami. Rekonstrukce Budějovické ulice je nutná a je dobře, že začala. Není ji ale možné spustit v kombinaci s několika dalšími uzavírkami, které společně změní polovinu města na past bez možnosti úniku. Fatální manažerské selhání podtrhuje i fakt, že místostarostka pro dopravu Petrová se v den spuštění ani nenachází v Táboře a v době, kdy stovky řidičů marně stojí v kolonách po celém městě, se teprve narychlo vrací z dětského tábora. Je smutné, že pro občany města je viditelnější její boj za budování lanových parků v prostorách cyklokrosového závodiště, než péče o gesci dopravy. Doprava totiž nejsou pouze cyklisté, pěší, či pasažéři MHD, ale je třeba se se stejnou péčí věnovat také motoristům.  
Autorem článku nejsou Domácí noviny
Za obsah článku neneseme odpovědnost

Aktuálně z Táborska