Na výpravu do Žďáru nad Sázavou budou chtít táborští hokejisté co nejrychleji zapomenout

04.10.2018
Anebo lépe řečeno, co nejdříve se z ní oklepat a poučit. Doposud neporažený lídr tabulky na domácím ledě zcela neohroženě dominoval a konečný výsledek je pro hostující družinu ještě vcelku milosrdný.

Branky a nahrávky: 7. Pleva (Kolda), 7. Franek (Hasoň), 11. Peslar (Gregar, Stehlík):, 14. Prokš (Kolda, Gregar), 17. Franek (Kovářů, Bureš), 26. Peslar (Stehlík, Franek), 28. Pleva (Kovářů), 53. Peslar (Bureš, Kolda) - 45. Hajič (Havran).

Rozhodčí: Ondráček - Klouda, Král.   Vyloučení: 4:5 - navíc Zayml (Tábor) 5+OK   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 7:0, 7:1, 8:1   Střely: 59:26   Diváci: 672

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Peslar, Kališ – Gregar, Kovářů, Prokš, Čech, Kunstmüller, Bureš, Jícha, Hasoň, Wasserbauer, Franek, Stehlík.

HC TÁBOR: Dudáček (28. Novák) - Havran, Hajič, Černý, Raiterman, Duben, Hlaveš, Tesař - Blažek, Matušík, Heřman - Březina, Zayml, Točík - Pechánek, Kadilák, Kalaš.První nepříjemnost potkala táborské mužstvo už při odjezdu, resp. Na předzápasovém rozbruslení. Autor všech tří branek z předchozího duelu Lukáš Květoň sice navzdory zdravotní indispozici na zápas odcestoval, ale už po pár minutách ho nemoc donutila převléci se zpět do civilu a celý večer strávil s horečkou v teple týmového autobusu…

Jeho spoluhráči mezitím rozehráli zápas, na kterém bylo od úvodních minut patrné, jak vysoko tentokrát bodový zisk visí. Domácí Plameny se s úvodní buly chopily iniciativy a dostaly Jihočechy pod trvalý tlak. Jejich defenzíva v čele s enormně vytíženým brankářem Dudáčkem mu odolávala přesně šest minut. Jedinou vteřinu poté – těsně před vypršením Zaymlova trestu – si našla cestu do branky hostů střela Plevy od modré a založila brankový účet zápasu – 1:0. Sotva dozněl jásot na tribunách, inkasovali táborští hráči další gólový direkt. Tentokrát skončila za Dudáčkovými zády další dalekonosná střela z hole kanonýra Franka a bylo to 2:0. V následujících minutách se kohouti alespoň na chvíli vzepřeli žďárské krutovládě a na kontě brankáře Slámy přibyly první zákroky. Pak ale přišla 12. minuta a s ní při signalizovaném vyloučení hostů i povedená kombinace borců od Sázavy, kterou pozdější domácí hrdina Peslar přetavil ve třetí gól – 3:0. Domácí ofenzivní lavina se ani ve zbytku třetiny nezastavila a vyústila v další dva zásahy, které definitivně zmrazily naděje táborské družiny na úspěšný výsledek. V čase 13:09 rozbouřil ochozy čtvrtý gól z hokejky Prokše a s příchodem 17. minuty se podruhé v utkání trefil Franek, jenž nepohrdl krásnou přihrávkou od Kovářů – 5:0.

Do první příležitosti druhé části hry se dostal táborský forvard Pechánek, ale Sláma byl připraven. Jen o pár desítek vteřin později pykal hostující Blažek za vysokou hůl a učebnicová přesilovková kombinace Žďáru zakončená Peslarem zkrátila jeho pobyt na trestné lavici na pouhých sedmdesát vteřin – 6:0. V čase 27:13 skončilo účinkování v zápase pro gólmana Dudáčka, to když ho už propálil zkušený Pleva a zvýšil na 7:0. Do brankoviště Tábora se postavil Novák a na nedostatek práce si rozhodně nemohl stěžovat. K dovršení všeho zlého přišli hosté na konci 28. minuty o útočníka Zaymla, jehož víceméně neúmyslný střet s protihráčem ohodnotil sudí Ondráček pětiminutovým trestem. V následné početní převaze Žďárští znovu uzamkli svého soka v jeho obranném pásmu, ale Táborští v čele s brankářem Novákem přečkali dlouhé oslabení bez úhony.

Na úvod závěrečné dvacetiminutovky našli hosté svůj maličký ostrůvek radosti. V pozoruhodném čase 44:44 se o to zasloužil obránce Hajič, jenž v přesilovce nejprve trefil tyč, ale vzápětí velmi pohotově ze vzduchu usměrnil odražený kotouč za Slámova záda – 7:1. Další gólové kolonky v zápise o utkání už ale zůstaly na straně hostů prázdné. To domácí favorit ještě jeden přesný zásah přidal a měli z něj radost nejen fanoušci Plamenů, ale také týmový pokladník, protože jeho autor Peslar dovršil svůj zápasový hattrick – 8:1. Žďárští diváci vyhlíželi kýženou „desítku“, ale brankový fond jejich týmu už byl vyčerpán. Postaral se o to především hostující brankář Novák, který byl znovu suverénně nejzaměstnanějším mužem poslední periody.

Slovo trenéra
Miloslav Čech, asistent trenéra HC Tábor: „Soupeř potvrdil svoje kvality a do puntíku splnil roli favorita. Svou herní převahu stvrdil i gólově a už po první třetině bylo v podstatě po zápase. Bylo jasně vidět, že jsou domácí na vítězné vlně a všechno jim funguje. Mají na tuto soutěž výborně postavený kádr a tři vyrovnané špičkové lajny. My jsme vůbec nestačili eliminovat jejich tlak; v průběhu utkání ztráceli naši kluci vůli i víru v lepší výsledek, takže jsme Žďáru ani nekladli nějak výrazný odpor.“

Převzato ODTUD

                 

Aktuálně z Táborska