Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Táborští hokejisté v Třebíči podlehli Moravským Budějovicím

30.08.2018
Táborští hokejisté v úterý odkrojili ze svého letního zápasového programu už šestý díl. Na stadionu Horácké Slavie Třebíč nastoupili k odvetnému duelu s Moravskými Budějovicemi a na rozdíl od prvního vzájemného střetnutí tentokrát odešli z ledu poražení.

Celek od Jordánu se vypravil na pomezí Moravy s řádně omlazenou a proměněnou sestavou. V obraně tentokrát trenéři nevyužili služeb Černého, Pípala, Dvořáka a Tesaře, v útočných řadách chyběli Matušík, Heřman, Pechánek, Točík, Škrdleta i testovaný novic Hrala. Poprvé po zranění naopak nastoupil bek Ladislav Hlaveš a ofenzivní vozbu doplnili Jakub Drda z B-týmu a sedmnáctiletý mladíček Maxmilian Komma.

Průběh prvního dějství donutil trenéra Györiho k bouřlivému přestávkovému proslovu. Hráči Moravských Budějovic na ledě jasně kralovali, zatímco kohoutům chybělo snad všechno, od pohybu, důrazu a jednoduchosti až po kloudnou kombinační hru. Dokonale je za to vytrestala už úvodní desetiminutovka. V čase 2:47 zakončil přesilovkové manévry v táborském pásmu nepokrytý Horký a na konci 5. minuty přidal lajdácky obsazený Juráň z mezikruží druhý gól žihadel. O necelé dvě minuty později si navíc vybral slabou chvilku gólman Novák, to když si lehké nahození Hačeckého usměrnil sám holí do branky – 3:0. Od této nešťastné chvíle se ale mladý táborský brankář rozchytal k velmi dobrému výkonu a ve zbytku zápasu své mužstvo několikrát výrazně podržel. Jeho spoluhráči stihli ukončit velké herní trápení až v závěru první třetiny. Zápasový restart zažehla předposlední minuta hry, kdy Syrovátka usměrnil za záda domácího brankáře Čápa pěknou přihrávku Kalaše z rohu kluziště – 3:1.

Do druhé periody vyrukovali Jihočeši s podstatně lepším pohybem, přidali na důrazu i zodpovědnosti a Moravané rázem ztratili doposud neochvějnou moc nad utkáním. Mladičký táborský celek si během prostřední části vynutil na soupeři dvě přesilovky a prodral se i k několika výrazným šancím (Kalaš, Blažek, Drda), gólu se však nedočkal. Skóre se tak změnilo až zásluhou borců ve žlutočerných dresech, to když za Novákova záda zapadla skrytá a tečovaná střela Pelikána – 4:1.

V závěrečné dvacetiminutovce se hrál vyrovnaný a poměrně živelný hokej se šancemi, ale také s řadou dalších chyb. O jediný gólový moment se v ní tentokrát postarali Táborští, přesněji řečeno štírek Blažek, který prolétl kolem levého mantinelu a našel skulinku mezi Čápovou výstrojí a spojnicí tyčí – 4:2. Téměř vzápětí se před hosty otevřela výhoda páté přesilové hry, ale souvislý tlak, natož pak gólové příležitosti si nevypracovali.

MOR. BUDĚJOVICE 2005 - HC TÁBOR  4:2

Branky a nahrávky: 3. Krutiš (Rytnauer, Horký), 5. Juráň (Pucher, Mikeš), 8. Hačecký, 33. Pelikán (Horký, Peroutka) - 19. Syrovátka (Kalaš), 52. Blažek (Syrovátka, Košař). Rozhodčí: Ondráček, Pokorný - Mezlík, Kotrba.   Vyloučení: 5:5   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 35:24   Diváci: 50.
MOR. BUDĚJOVICE 2005: Čáp (Vacek) – Peroutka, Pelikán, Kabelka, Kadela, Kliment, Wasserbauer, Sobotka – Rytnauer, Krutiš, Horký, Pucher st., Mikeš, Juráň, Lupač, Bulín, Hačecký.
HC TÁBOR: Novák (Dudáček) – Havran, Raiterman, Hlaveš, Duben, Košař, Růžek – Blažek, Březina, Seidl, Prášek, Kadilák, Drda, Syrovátka, Kalaš, Adamec (32. Komma).